Hosting (barındırma) hizmeti almak istiyorum ama bilgim yok diyenler...

Hosting (barındırma) hizmeti web sitenizin dosyalarının internet üzerinde izlenebilmesi ve alanadınızla ilişkili olan e-posta hesapları kullanabilmeniz için gereklidir. İlk olarak bir alan adı tescil etmeniz gerekir. Alanadı, firmanızın ismi yada yapmak istediğiniz işin ismi olabilir (Örnek: firmaniz.com) Eğer bir alanadınız yoksa; Paket belirledikten sonra 2. Adımda "Yeni alanadı tescil etmek istiyorum." bölümünden devam edin. Eğer daha önce satın alınmış bir alanadınız varsa; Paket belirledikten sonra 2. Adımda "Sahip olduğum alanadını kullanacağım." bölümünden devam edin.

Hosting (barındırma) paketini neye göre seçmeliyim?

Temel amaçlı bir web sitesi (firma tanıtımı, iletişim sayfası, ürün kataloğu, referanslar, sınırlı sayıda e-posta adresi) sahibi olmak istiyorsanız EKO Paketi, EKO Paket'e ek olarak, daha çok e-posta adresi, ayrıntılı referans sayfaları, ayrıntılı ürün kataloğu sahibi olmak istiyorsanız Gümüş Paketi, Bunlara ek olarak SQL veri tabanı bağlantılı web sitesi içeriği, daha çok e-posta adresi sahibi olmak istiyorsanız Altın Paketi seçmeniz önerilir.

Ödeyeceğim hosting (barındırma) ücretine site yapılması dahil mi?

Evet. Ücretsiz web tasarımı sadece bizde! Ekibimizin istemiş olduğu bilgileri bize ilettikten sonra size özel site tasarımı 1 hafta içinde hazırlanacak. Bu siteyi onayladığınızda, şirketinizin web sitesi yayınlanmaya başlayacak. Sizin için hazırlanan tasarımı beğenmezseniz yaptığınız ödeme iade edilecek. (Alanadı tescilini birlikte yaptıysanız, tescil ücreti iade edilmez)

Alanadı nedir?

İnternet üzerinde kullanılan alanadları (domain name), IP (İnternet Protokol) numaralarına ulaşmak için kullanılan bir isimlendirme sistemidir. İnternette bilgisayarlar birbirlerini IP numaraları sayesinde bulabilmektedir. IP numaralarının hatırlanması ve kullanılması zor olduğu için bunun yerine kullanılması daha kolay olan isimlendirme sistemi (domain sistemi) getirilmiştir. Alanadı (Domain) internet sitelerine ulaşabilmek için kullanılan ve belirli bir uzantıya sahip olan ve sizi ilgili web sitesine bağlayan isimdir. (Örnek: www.turkgator.com)

Alanadımı değiştirebilir miyim?

Alan adı kayıt prosedürü ICANN tarafından belirlenmektedir. Bu prosedüre göre alanadı kayıtçıları kaydedilen alan adlarını değiştiremezler. Bu nedenle alan adı kayıt işlemleri geriye döndürülemeyen işlemlerdendir. Kaydedilen alanadında veya uzantısında her hangi bir değişiklik yapılamaz. Sadece sistemden devredışı bırakılabilir. Eğer alan adınızı değiştirmek istiyorsanız yeni bir alanadı satın almanız gerekmektedir.

Kurumsal firmalar hangi hosting (barındırma) paketini seçmeli?

Tüm paketlerimiz kurumsal firmalarca kullanılabilir.

Sizden hosting (barındırma) alacağım. Mevcut web sitemi kullanabilir miyim?

Evet. Eğer hazır bir web siteniz varsa, sitenizi sunucularımıza ftp ile taşıyabilirsiniz. Sunucularımızda html ve php desteği vardır. (asp desteği yoktur)

Yeni Türk Ticaret Kanunu'nda belirtildiği üzere, web sitemin yedeği otomatik olarak alıncak mı?

Amerika ve Avrupa lokasyonlu TürkGator sunucuları, hem yazılımsal, hem de fiziksel olarak 7/24 (365 gün) süreli olarak korunmaktadır. Ayrıca sitenizin yedeği Türkiye’de bulunan depolama merkezine her ay otomatik olarak alınmaktadır.

Alanadımı (domain) başka birine nasıl devredebilirim?

Firmamızdan kaydedilen alanadını sadece TürkGator müşterilere ücretsiz olarak devir edebilirsiniz. Başka firmaya devirlerde 30 TL Transfer ücreti almaktayız.

Alanadı (domain) süresi uzatılmaz ise ne olur?

Alanadı (domain) süresinin bitmesine yakın bir süre içerisinde uzatılmaz yada süresi dolduktan sonra müşteri tarafından geri alma işlemi yapılmaz ise 30 gün içerisinde domain silinerek boşa düşer. O zaman farklı şahıslar tarafından alanadı (domain) yeniden tescil edilebilir. TürkGator, müşterilerine alanadı (domain) bitme süresi yaklaştıkça periyodik olarak hatırlatma maili göndermektedir. Mailiniz istenmeyen posta (junk/spam) klasörüne düşmüş olabilir. Bu nedenle o klasörleri de kontrol etmeniz gerekmektedir.

com.tr uzantılı alanadını (domain) nereden alabilirim?

com.tr uzantılı alanadını (domain) www.nic.tr adresinden almanız gerekmektedir.

k12.tr uzantılı alanadını (domain) nereden alabilirim?

k12.tr uzantılı alanadını (domain) www.nic.tr adresinden almanız gerekmektedir.

Ftp alanıma nasıl bağlanabilirim?

E-posta adresinize iletmiş olduğumuz hosting hizmet ayarlarınızdaki bilgileriniz ile ftp alanınıza bağlanabilirsiniz. Bağlantı aracı olarak sizlere http://filezilla-project.org/download.php linkindeki ftp programını tavsiye ederiz.

Barındırma (hosting) hesap açılışları ne kadar sürüyor?

TürkGator barındırma (hosting) açılışları kredi kartı ile yapılan ödemelerde, 24 saat içinde yapılmaktadır. Banka havalesi ile yapılan ödemelerde ödemeniz muhasebe onayından geçtikten sonra açılmaktadır.

Barındırma (hosting) hesabım var. Ücretsiz sitem ne zaman hazır olacak?

TürkGator barındırma (hosting) hesabı olanların, göndermeleri gereken bilgiler gönderildikten sonra 7-10 gün içinde siteniz hazırlanmış olacaktır.

Ücretsiz site tasarımında sayfa sınırlaması var mı?

Hayır sayfa sınırlaması yok.

Ücretsiz site tasarımında sayfa sınırlaması var mı?

Hayır sayfa sınırlaması yok.

Ücretsiz site tasarımında blog uygulaması var mı?

Hayır blog sitesi kullanamazsınız.

Webposta'dan (webmail) mail gönderme alma sorunu yaşıyorum.

Webpostanıza (webmail) http://www.siteadresi.com/posta adresinden bağlanabilirsiniz. Webpostanıza (webmail) bu adresten ulaşamıyorsanız, bilgisayarınızın dns adreslerini kontrol ediniz. Youtube gibi sitelere girmek için önerilen dns adreslerini kullanıyorsanız, dns ayarlarınızı otomatik olarak ayarlamanız gerekmektedir. Eğer sorununuz çözülmes ise Destek sayfamızdan destek çağrısı yapmanız gerekmektedir.